Atak afgańskich talibów na rządowe budynki

Talibowie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Afgańscy talibowie, w tym kilku zamachowców-samobójców, zaatakowali w środę budynki rządowe w mieście Sarandsch w południowo-zachodniej prowincji Nimroz. Zginęło co najmniej pięciu policjantów i pięciu zamachowców oraz nieznana na razie liczba cywili.

Talibowie
Talibowie

Z relacji oficer afgańskiego wywiadu, na którego powołuje się Reuters, wynika, że co najmniej dwóch zamachowców wysadziło się w powietrze przed kompleksem budynków rządowych, po czym doszło do strzelaniny. Pozostali przy życiu zamachowcy zabarykadowali się w rządowych budynkach.

Agencja AFP dodaje, że w okolicy zaatakowanych budynków słyszano siedem eksplozji. „Do tej pory było siedem eksplozji. Policja walczy z zamachowcami w pięciu, czy sześciu miejscach” – powiedział AFP przedstawiciel lokalnych władz.

„Wysłaliśmy sześciu samobójców i trzech innych bojowników. Zaatakowali kilka budynków, w tym siedzibę gubernatora. Wciąż walczą” – powiedział z kolei przedstawiciel talibów.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze