Arabia Saudyjska: tysiąc Nigeryjek przetrzymywanych na lotnisku

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Tysiąc Nigeryjek, które chciały wziąć udział w pielgrzymce do Mekki, już piąty dzień jest przetrzymywanych na lotnisku w Dżuddzie, ponieważ saudyjskie władze odmówiły im wjazdu ze względu na brak męskiego towarzystwa – podała strona nigeryjska.

Ambasador Nigerii w Arabii Saudyjskiej powiedział BBC, że władze nie zezwalają na wjazd kobietom poniżej 35. roku życia. Jak poinformowano, około 170 kobiet już wróciło do kraju środowym lotem, ale w Dżuddzie pozostaje nadal około tysiąca pątniczek.

Rzecznik nigeryjskiej narodowej komisji ds. pielgrzymek Umar Bala powiedział, że trwają rozmowy między obu krajami w celu rozwiązania problemu. Ambasador Nigerii oświadczył, że w środę złożył formalny protest w saudyjskim MSZ w Rijadzie.

Około trzech milionów muzułmanów z całego świata udało się w ubiegłym roku do Mekki na pielgrzymkę (hadż), która stanowi jeden z pięciu filarów islamu. Około połowy 160-milionowej ludności Nigerii to muzułmanie. Zgodnie z wytycznymi poszczególne kraje mogą każdego roku wysłać do Mekki tysiąc pielgrzymów na każdy milion mieszkańców.

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze