Arabia Saudyjska: Sprawdź ile warte jest twoje życie!

Król Arabii Saudyjskiej
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanie, by pokazać pokojową naturę swojej religii bardzo chętnie powołują się na werset z sury 32: „Ktokolwiek zabija człowieka -a nie byłaby to kara za morderstwo lub szerzenie zła na ziemi – to tak, jakby zabił wszystkich ludzi”. Brzmi to jakby życie ludzkie, poza mordercami i szubrawcami, którzy szerzą zło na ziemi (cokolwiek to znaczy), było bezcenne. W kwestiach prawnych należy jednak pomyśleć o odszkodowaniu dla rodziny zabitego człowieka i tu już nie wszyscy ludzie są równi.

Król Arabii SaudyjskiejRóżne szkoły szariatu różnie definiują tzw. pieniądze krwi, odszkodowanie płacone rodzinie osoby, która zginęła w wypadku lub w wyniku morderstwa. Tylko szkoła hanaficka rozważa możliwość kary śmierci dla muzułmanina, który zabił niewiernego. Szkoły malikicka i hanbalicka ustanawiają życie muzułmanina warte dwukrotnie więcej od życia niewiernego. Szkoła szafi’icka ustala stawkę za życie muzułmanina trzykrotnie wyższą od żydów i chrześcijan, a w stosunku do zoroastrian piętnastokrotnie jak podaje szaficki podręcznik szariatu Umdat al-Salik.

Strona Konsulatu Generalnego Indii w Dżuddzie, z racji dużej grupy hindusów pracujących w Arabii Saudyjskiej informuje jakie odszkodowania są przynależne poszczególnym grupom.

Przede wszystkim sprawy (poza wypadkami przemysłowymi) prowadzone są przez sądy szariackie w zgodzie z prawem szariatu. Maksymalna rekompensata dla bliskich za śmierć mężczyzny ustalana jest następująco:

  • muzułmanin – 26 665,25 dolarów amerykańskich (kwota w walucie saudyjskiej przeliczona na dolary)
  • chrześcijanin i żyd (dhimmi) – 13 332,62 dolarów amerykańskich
  • inne religie: hinduiści, buddyści, dżinizm – 1 777,69 dolarów amerykańskich

W przypadku kobiety, rekompensata stanowi połowę stawki przewidzianej dla mężczyzny tego samego wyznania. Ustala się także wskaźnik odpowiedzialności za spowodowanie śmierci po stronie ofiary i wypłaca tylko procent własnej winy. Czyli zabijając w wypadku samochodowym hinduskę, gdzie 50% stanowi jej wina zapłacimy 444,42 dolary amerykańskie odszkodowania, chyba że w drodze do szpitala wyrecytuje szahadę, wtedy jej wartość urośnie do 6 666,31 dolarów.

JW. na podst. jihadwatch.com

jihadwatch.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze