Arabia Saudyjska chce wycofać swoje wojska z Bahrajnu

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Arabia Saudyjska w przyszłym tygodniu zacznie stopniowe wycofywanie swoich wojsk z Bahrajnu w związku ze stabilizacją sytuacji w tym kraju – poinformowały bahrajńskie źródła rządowe. Saudyjscy żołnierze pomogli w tłumieniu antyrządowych zamieszek.

W połowie marca władze Bahrajnu stłumiły głównie szyickie protesty w królestwie, wzywając na pomoc wojsko i policję sunnickich krajów Zatoki Perskiej: Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Bahrajn jest rządzony przez sunnicką mniejszość.Obecnie w kraju przebywa jeszcze około tysiąca saudyjskich żołnierzy.

– Saudyjskie wojsko będzie wycofywane począwszy od poniedziałku, ponieważ sytuacja jest coraz spokojniejsza – powiedziało anonimowe źródło w rządzie Bahrajnu. 1 czerwca zniesiono godzinę policyjną, która została wprowadzona z powodu demonstracji.

Według innego przedstawiciela władz, wycofywanie sił nastąpi stopniowo. Antyrządowe protesty w Bahrajnie rozpoczęły się 14 lutego. Opozycja domagała się przekształcenia kraju w rzeczywistą monarchię konstytucyjną, zapewniającą obywatelom większy wpływ na rządzenie.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze