Arabia Saudyjska chce wycofać swoje wojska z Bahrajnu

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Arabia Saudyjska w przyszłym tygodniu zacznie stopniowe wycofywanie swoich wojsk z Bahrajnu w związku ze stabilizacją sytuacji w tym kraju – poinformowały bahrajńskie źródła rządowe. Saudyjscy żołnierze pomogli w tłumieniu antyrządowych zamieszek.

W połowie marca władze Bahrajnu stłumiły głównie szyickie protesty w królestwie, wzywając na pomoc wojsko i policję sunnickich krajów Zatoki Perskiej: Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Bahrajn jest rządzony przez sunnicką mniejszość.Obecnie w kraju przebywa jeszcze około tysiąca saudyjskich żołnierzy.

– Saudyjskie wojsko będzie wycofywane począwszy od poniedziałku, ponieważ sytuacja jest coraz spokojniejsza – powiedziało anonimowe źródło w rządzie Bahrajnu. 1 czerwca zniesiono godzinę policyjną, która została wprowadzona z powodu demonstracji.

Według innego przedstawiciela władz, wycofywanie sił nastąpi stopniowo. Antyrządowe protesty w Bahrajnie rozpoczęły się 14 lutego. Opozycja domagała się przekształcenia kraju w rzeczywistą monarchię konstytucyjną, zapewniającą obywatelom większy wpływ na rządzenie.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook