Arabia Saudyjska: Aresztowano 149 członków Al-Kaidy

Flaga al Kaidy
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy w Arabii Saudyjskiej aresztowano 149 członków Al-Kaidy, którzy planowali ataki na przedstawicieli rządu i sił bezpieczeństwa, a także na dziennikarzy w tym kraju – poinformowało saudyjskie MSW.

124 aresztowanych to obywatele Arabii Saudyjskiej, a pozostałe osoby pochodzą z różnych państw – powiedział na konferencji prasowej przedstawiciel MSW, Mansur Turki.

Rozbito również 19 komórek Al-Kaidy oraz skonfiskowano pieniądze o równowartości ok. 600 tys. dolarów, gdy Al-Kaida próbowała zbierać środki i szerzyć swoją ideologię podczas pielgrzymek w Arabii Saudyjskiej.

Flaga al Kaidy
Flaga al Kaidy

Była to już druga akcja wymierzona w terrorystów w 2010 roku. W marcu aresztowano 113 członków Al-Kaidy, w większości z Arabii Saudyjskiej i Jemenu. Były wśród nich osoby, które planowały samobójcze zamachy na instalacje energetyczne. Arabia Saudyjska jest jednym z głównych eksporterów ropy naftowej na świecie.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze