„Antysemityzm nie jest fenomenem przeszłości”

Antysemityzm muzułmański - islamofaszym
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Kanclerz Austrii Werner Faymann i szef austriackiej dyplomacji Michael Spindelegger w związku z 65. rocznicą wyzwolenia Auschwitz potępili nazistowskie zbrodnie i podkreślili, że nie wolno o nich zapominać oraz że należy uczynić wszystko, aby nigdy się nie powtórzyły.

Antysemityzm muzułmański - islamofaszym
Antysemityzm muzułmański - islamofaszym

– Straszliwe zbrodnie na ludzkości, popełnione przez morderczy reżim Trzeciej Rzeszy na podstawie gardzącej człowiekiem ideologii, nigdy nie mogą popaść w zapomnienie – podkreślił kanclerz Faymann w oświadczeniu dla prasy.

Wskazał, że ogromnie ważne jest energiczne przeciwstawianie się demagogom i tym, którzy kwestionują Holokaust oraz wzywanie młodzieży do demokratycznej czujności. Podkreślił potrzebę rozwijania demokracji, a tam, gdzie to potrzebne, bronienia jej wszelkimi środkami państwa prawa, „aby tamte wydarzenia w żaden sposób nie mogły się dzisiaj powtórzyć”.

Minister Spindelegger wskazał w swym oświadczeniu, że Auschwitz jest dziś na całym świecie synonimem nazistowskiego ludobójstwa i negacji godności człowieka. Jest „upomnieniem, by występować przeciwko wszelkim ideologiom, które depczą ludzką godność z racji różnic w pochodzeniu, religii, narodowości albo przekonań politycznych”.

Szef austriackiej dyplomacji wezwał do szczególnej czujności wobec wszelkich form antysemityzmu, „który właśnie w ostatnich czasach znów ujawnia się z większą siłą – czy to w Austrii, w Europie, czy na świecie”.

Abdul Madżid al-Zindani muzułmański duchowny z Jemnu, i jego antysemickie wystąpienie w palestyńskiej telewizji.

https://www.youtube.com/watch?v=hxU7HEsS2V0

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze