Antysemicki film w dniu pamięci o Holokauście – odwołano

Valley of the Wolves
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemiecka premiera filmu o tureckich komandosach, ścigających w Izraelu dowódcę odpowiedzialnego za atak na Flotyllę Wolności, odbędzie się 27 stycznia, w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. (Jak dowiedzieliśmy się zdecydowano przenieść premierę na termin późniejszy – red.)

Valley of the Wolves

Turecki film „Dolina wilków: Palestyna” to kontynuacja bijącego rekordy popularności w Turcji filmu „Dolina wilków: Irak”. W „Iraku” pokazani byli amerykańscy żołnierze masowo mordujący ludność cywilną, przetrzymujący ludzi w Abu Ghraib, w którym żydowski lekarz wycinał im organy ciała na przeszczepy dla bogaczy. Przeciwko „amerykańskim krzyżowcom” wyrusza turecki oddział specjalny. W nowym filmie będą ścigać izraelskiego dowódcę, który ponosi odpowiedzialność za atak na Flotyllę Wolności. Jak w poprzednim filmie, rzeczywiste wydarzenia mieszają się z fikcją budując zdecydowanie antysemicki i antyzachodni nastrój.

Nic więc dziwnego, że wybór Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu jako daty premiery w Niemczech wywołał oburzenie. Parlamentarzystka SPD Kerstin Kriese skrytykowała film za nawoływanie do przemocy oraz wywoływanie antyizraelskich i antysemickich resentymentów. Philip Missfelder z CDU oraz Jerzy Montag z Partii Zielonych powiedzieli, że ta data premiery okazuje brak szacunku wobec ofiar holokaustu.

Montag dodał, że film nie będzie zakazany, chyba że złamie prawo, ponieważ „chore rzeczy mogą być pokazywane w Niemczech” dopóki nie są nielegalne.
Rzecznik dystrybutora filmu w Niemczech, Pera Film, powiedział, że firma nie była świadoma delikatnej natury tej daty. (jk)


JW. na pods. The MEMRI
http://www.thememriblog.org/turkey/blog_personal/en/33780.htm

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze