Anty-muzułmańska książka bestsellerem w Niemczech

Na pierwszym miejscu listy bestsellerów w Niemczech znajduje się od tygodnia książka Thilo Sarrazina „Wrogie przejęcie: jak islam powstrzymuje postęp i zagraża społeczeństwu”. Książka jest niesłychanie krytyczna wobec islamu, według jednej z gazet można ją podsumować zdaniem „Muzułmanie są naszą katastrofą”. Autor przez krytyków oskarżany jest o rasizm, stronniczość, uprzedzenia, brak kontekstu w cytatach i niekompetencję. Jak pisze dw.com „tradycyjna prasa patrzy na Sarrazina i zawartość jego książki z podejrzliwością i pogardą”.

Czytelnicy oceniają książkę na ogół bardzo pozytywnie, ale oceny są skrajne: trzy czwarte osób dało jej pięć gwiazdek, natomiast 17% oceniających przyznało jej jedną gwiazdkę.

Osiem lat temu Sarrazin, z wykształcenia ekonomista, który przez jakiś czas był członkiem banku centralnego Niemiec,  wydał książkę o imigrantach w Niemczech „Niemcy likwidują się same”, która również była bestselllerm, ale po jej wydaniu musiał ustąpić ze stanowiska w banku centralnym. (g)

Źródło: dw.com