Anne Marie Waters atakuje brytyjskie feministki. „Feminizm stał się kpiną”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjska, feministyczna Partia Równości Kobiet przyznaje, że w nie ma zdania w kwestii szariackiego prawa i sądów, które zostały dopuszczone w Wielkiej Brytanii.

W krótkiej wymianie mailowej zainicjowanej przez aktywistkę brytyjskiej Pegidy i członka UKIP Anne Marie Waters, przywództwo partii przyznało, że nie zajmowało się kwestiami praw szariackich i rozrastającej się liczby sądów opartych na islamskim prawie.

„Partia Równości Kobiet jest neutralną partią polityczną, a sprawa rad szariackich jest nieneutraln,a więc nie posiadamy w tej kwestii linii partyjnej”, odpisano na pytanie Waters. Jakkolwiek partia twierdzi, że pracuje z osobami zmuszanymi do małżeństw oraz cierpiącymi z powodu FGM lub przemocy związanej z honorem, to Waters uważa, że jest to ignorowanie źródeł problemów i zajmowanie się skutkami, zamiast prewencją.

Waters oskarżyła partię o „slacktywizm”, leniwe i unikające konfrontacji zajmowanie się problemami. „Jasne jest dla mnie, że skupiacie się na sprawach niekontrowersyjnych, jednocześnie ignorując niewyobrażalne okrucieństwo wobec praw kobiet, które wydarza się pod waszym nosem”, napisała w odpowiedzi aktywistka Pegidy. „Feminizm stał się kpiną”. (j)

źródło: Breitbart.com

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook