USA: Sąd naraża życie nastoletniej apostatki

Rifqua Bary w sądzie
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kiedy nastoletnia Rifqua Bary przeszła na chrześcijaństwo, zrozumiała, że może grozić jej śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony muzułmańskiej rodziny. Zgodnie z przepisami szariatu, karą za apostazję jest śmierć. Mimo że uciekła z domu, by ratować życie, teraz będzie musiała powrócić w rodzinne strony, tak bowiem zadecydował sąd.

Rifqua Bary w sądzie
Rifqua Bary w sądzie

Sąd w Orlando na Florydzie orzekł, że siedemnastoleniej Rifquie Bary nie grozi żadne niebezpieczeństwo i ma wrócić do rodziców, kiedy tylko spełnią oni dwa warunki. Po pierwsze, muszą udowodnić, że przebywają w Stanach legalnie, po drugie, muszą obiecać, że dziewczyna będzie mogła zakończyć program nauczania przez Internet jaki zaczęła będąc na Florydzie. Rodzice nastolatki, którzy do tej pory nie są w stanie przedstawić kompletu dokumentów potwierdzających, że ich przybycie do Stanów Zjednoczonych jest zgodne z prawem, zapowiedzieli natomiast że wytoczą proces chrześcijanom, którzy zapewnili ich córce dach nad głową po ucieczce.

Pochodząca z Ohio Rifqua uciekła z domu rodzinnego, ponieważ po przejściu na chrześcijaństwo obawiała się prześladowań religijnych a nawet tzw. morderstwa dla honoru. Schronienie znalazła w chrześcijańskiej wspólnocie na Florydzie. W filmie umieszczonym na YouTube nazywa swoich rodziców radykałami i wyjaśnia, że od chwili gdy przeszła na chrześcijaństwo grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Jednak sąd najwyraźniej nie zna przepisów szariatu, bowiem uznał, że nastolatce nic nie grozi i  powinna wrócić do rodziców.

Wafa Sultan, amerykańska doktor psychiatrii apeluje: Sprawa Rifquy Bary pokazuje jak wielkim niebezpieczeństwem jest dżihad podstępem wkradający się w zachodni świat. Nie chodzi tu tylko o bezpośrednie zagrożenie czyhające na amerykańską nastolatkę. Znikoma odpowiedź mainstreamowych mediów na ten poważny problem również stanowi zagrożenie.  Niestety, brak zainteresowania mediów nagłośnieniem sprawy odbywa się kosztem odpowiedzialności społeczeństwa za wiedzę o podstawach szariatu – krzywdzącego islamskiego prawa religijnego (…) W świetle szariatu, jeśli muzułmanin porzuca islam dla innej religii staje się apostatą, a przez to zasługuje na śmierć. W świetle szariatu, każdy muzułmanin ma prawo zabić takiego apostatę i nikt nie zada mu niewygodnych pytań.(…) Zachodni system sądowniczy musi znać islamskie prawa dotyczące apostazji, by zrozumieć tragiczne położenie Rifquy Bary oraz dolę jej podobnych, którzy odeszli od islamu. (…) Zapewnienie jej bezpieczeństwa z dala od rodziny to rozwiązanie właściwe zarówno z prawnego jak i z moralnego punktu widzenia.

JB na podst. WESHnews, Jihadwatch

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook