Amerykański przyczółek Al-Jazeery

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Grupa dziennikarzy, wykładowców i ekspertów ds. bezpieczeństwa i Bliskiego Wschodu podpisała list do przewodniczącego Komitetu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA w sprawie przejęcia przez telewizję Al-Jazeera telewizji kablowej Current TV należącej do Ala Gore.

Al Gore był wiceprezydentem USA za kadencji Clintona.

„Informacja, że finansowany przez Katar wrogi, propagandowy kanał, który działał jako głos Al-Kaidy i Osamy bin ladena, przejmuje kontrolę nad działającą w USA telewizją kablową Current TV, musi zostać sprawdzone przez Kongres”, czytamy w liście skierowanym do Michaela McCaula.

Ośmiostronicowa petycja opisuje charakter Al-Jazeery oraz jej kontrowersyjny program cytując stwierdzenie dr Judei Pearla, że Al-Jazeera jest “główną maszyną propagandową” wspierającego terroryzm Bractwa Muzułmańskiego. Judea Pearl jest ojcem zamordowanego przez dżihadystów dziennikarza Daniela Pearla. Równie znaczące jest jego stwierdzenie, że „Al-Jazeera przeplata strukturę ideologiczną z gniewnym podjudzaniem, z czego wyrastają potem rekruci dla dżihadu”. (…) „Bezpośrednim zagrożeniem jest fakt, że Al-Jazeera może inspirować potencjalnych ekstremistów muzułmańskich do dokonywania ataków terrorystycznych wymierzonych w obywateli USA”.

Osama bin Laden i Al-JazeeraW sprawie przejęcia Current TV petycja zadaje też pytania natury prawnej, cytując niezałatwione skargi kierowane do Federalnej Komisji ds. Mediów i Departamentu Sprawiedliwości, a dotyczące działań Al-Jazeery na terytorium Stanów.

Tłumaczenie SS

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Źródło: http://www.usasurvival.org/ck01.09.2013.html#axzz2HPmOuMXF

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook