Amerykańscy snajperzy i flaga z napisem „SS”

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykańscy marines pozujący na tle flagi z napisem „SS” pośrodku afgańskiej pustyni wywołali burzę po obu stronach oceanu. Do mediów wyciekło właśnie zrobione we wrześniu 2010 r. zdjęcie przedstawiające 10-osobowy oddział zwiadowczy.

Na zdjęciu żołnierze uśmiechają się, mając za plecami symbol jednoznacznie kojarzący się ze zbrodniczą formacją niemiecką.

Zdjęcie wykonane półtora roku temu w okręgu Sangin zostało przekazane wysokim stopniem oficerom marines, którzy nakazali rozpoczęcie śledztwa.

W jego wyniku stwierdzono, że grupa snajperów służąca w 1. batalionie zwiadowczym 1. dywizji piechoty w Afganistanie dopuściła się „niedopuszczalnego przewinienia” pozując na tle flagi z symbolem SS umieszczonej tuż pod flagą amerykańską.

Rzecznik Marines, kpt. Gregory Wolf tłumaczy jednak teraz BBC, które dotarło do zdjęcia, że nie miało ono „podtekstu rasistowskiego”, a żołnierze nie pomyśleli po prostu o oczywistym skądinąd skojarzeniu „skrótowca” swojego oddziału z niemiecką, nazistowską formacją.

Więcej na: tvn24.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook