Amerykanie bombardują fabryki broni chemicznej ISIS dzięki informacjom od schwytanego dowódcy

Na podstawie informacji uzyskanych na przesłuchaniach schwytanego trzy tygodnie temu w Iraku wyższemu oficerowi ISIS (Państwo Islamskie) Amerykanie przeprowadzili w środę szereg bombardowań miejsc, w których w Iraku i Syrii ISIS produkowało broń chemiczną. Amerykanie dopiero teraz ujawnili, że zatrzymali tego człowieka, i że schwytany przez amerykańskie siły specjalne oficer jest najprawdopodobniej szefem programu produkcji tej broni i że dostarcza cennych informacji o tym programie. CNN, które zdobyło te informacje ze swoich wojskowych źródeł wcześniej, na prośbę armii amerykańskiej wstrzymało się z ich publikacją, żeby nie ostrzec ISIS – które najwyraźniej nie było świadome, że jeden z ich dowódców jest

ISIS przeprowadziło przynajmniej 30 ataków pociskami artyleryjskimi zawierającymi gaz musztardowy, Wg Amerykanów nieliczne ofiary poniosły śmierć w skutek pocisków a nie zatrucia gazem. Tym niemniej Amerykanie starają się o całkowite zlikwidowanie możliwości produkcyjnych broni chemicznej ISIS.

W Iraku przebywa 200  żołnierzy sił specjalnych USA, których celem jest gromadzenie danych wywiadowczych i udział w akcjach zatrzymań i likwidacji przywódców ISIS. (g)

Źródło CNN