Ambitna Turcja

Islamizacja Turcji
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dostarczanie modelu: Gül uważa, że Turcja może mieć „wielki i niesamowity pozytywny wpływ” na Bliski Wschód – i wielu mu wierzy. Dla przykładu Rached Ghannouchi, lider nowo zalegalizowanego tunezyjskiego ruchu Ennahda powiedział, że „uczymy się od Turcji, szczególnie interesuje nas harmonia między Islamem a modernizacją, którą udało się tam osiągnąć.”

Pomoc ekonomiczna dla Iranu: Prezydent Turcji Abdullah Gül odwiedził Teheran w lutym, w towarzystwie dużej grupy biznesmenów, finiszując długi proces przemiany Turcji, według słów Jamestwon Fundation „w ważne [ekonomiczne] wsparcie dla Iranu”. Dodatkowo Gül chwalił irański system polityczny.

(…)

Pomoc dla Damaszku: w styczniu Ankara zgodziła się szkolić syryjskich żołnierzy. W marcu Erdoğan publicznie poradził prezydentowi Baszarowi Al-Assadowi jak zachować władzę, być może bojąc się, że 1.4 miliona syryjskich Kurdów może zyskać większą autonomię i spowodować poruszenie wśród 15 milionów tureckich Kurdów.

Islamizacja Turcji
Islamizacja Turcji

Anty-semityzm: Ankara stała się liderem w delegitymizowaniu Izraela. Davutoğlu próbuje zjednoczyć jego wrogów, przewidując jego zniknięcie. Związana z rządem organizacja planuje nową flotyllę „wolności” do Gazy, składającą się z przynajmniej 15 statków. A wicepremier nawołuje do podobnego jak w Libii bombardowania Izraela.

Trzeba przeciwstawić się ambicjom Ankary. Zamierza ona w sposób mniej prowokacyjny i bardziej inteligentny niż Iran przekształcić kraje muzułmańskie w islamistyczne. Pierwsze próby zakończyły się sukcesem – były skuteczne i nikt ich tak naprawdę nie zauważył.

Więcej na:  pl.danielpipes.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze