Algierska artystka zaatakowana w Paryżu

rayhana
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W Paryżu napadnięto na algierską aktorkę i pisarkę Rayhanę, znaną z mocnych feministycznych tekstów i działalności na rzecz obrony praw kobiet. W tym przypadku agresja jest szczególnie symboliczna, komentuje Le Figaro.
rayhana
Jedna z napisanych przez Rayhanę sztuk teatralnych, w której również sama występuje, to dzieło odważne i okrutne, ukazujące życie kobiet w Maghrebie. Sztuka wystawiana była ostatnio w  Maison des Métallos usytuowanym naprzeciwko meczetu. W drodze na spektakl artystkę zaatakowało dwóch nieznajomych, którzy obrażali ją w języku arabskim. Mężczyźni usiłowali ją podpalić, podaje Le Figaro.

Francuska minister do spraw rodziny i jedności społecznej Nadine Morano potępiła ten akt agresji wymierzony wobec kobiety, która zawsze była zaangażowana w walkę na rzecz obrony praw kobiet. Minister kultury Frédéric Mitterrand wyraził z kolei poparcie i sympatię oraz podziw dla algierskiej pisarki.

Artystka została już raz zaatakowana 5 stycznia w dzielnicy Belleville w Paryżu. To jest ostrzeżenie, wyszeptał jej wówczas do ucha napastnik.

Więcej na: wprost.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze