Al-Zawahiri krytykuje rząd Pakistanu

al-zawahiri
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

W ujawnionym nagraniu dźwiękowym Ajman al-Zawahiri, zajmujący drugą najwyższą pozycję w hierarchii Al-Kaidze, oskarżył rząd Pakistanu o nieudolność w przezwyciężaniu skutków katastrofalnej powodzi i wezwał Pakistańczyków do wzniecenia rewolty.

Zawahiri, który według przypuszczeń ukrywa się na górskim pograniczu pakistańsko-afgańskim, nagrał trwające 44 minut przemówienie z okazji 9. rocznicy zamachów terrorystycznych w USA 11 września 2001 roku.

– Główną troską klasy panującej w rządzie i armii Pakistanu jest napełnianie dolarami swych kont w bankach krajowych i zagranicznych, a jeśli o nich chodzi, to uważają, że Pakistan i jego naród mogą sobie pójść do piekła – zaznaczył.

Niedawne powodzie uśmierciły w Pakistanie ponad 1700 ludzi, zmusiły miliony innych do opuszczenia własnych domów i spowodowały straty materialne, szacowane na 43 mld dolarów.

Wystąpienie Zawahiriego, zatytułowane „Zwycięska Umma (duchowa wspólnota muzułmanów – przyp. PAP), udaremniona krucjata: dziewięć lat po rozpoczęciu kampanii krzyżowców”, umieszczono na administrowanej przez islamistów stronie internetowej.

Wewnątrz dżihadu. Zrozumieć i stawić czoło radykalnemu islamowi

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze