Al-Kaida zabija w dzień zaprzysiężenia prezydenta

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Al-Kaida przyznała się do dokonania krwawego zamachu, dokonanego w kilka godzin po zaprzysiężeniu nowego prezydenta Jemenu. Jadący w kierunku pałacu prezydenckiego samochód wypełniony materiałami wybuchowymi wyleciał w powietrze zabijając co najmniej 26 osób.

Do zamachu doszło w pobliżu pałacu prezydenckiego w mieście Hadramaut na południu kraju. Wśród zabitych są żołnierze elitarnej gwardii republikańskiej.

AL-Kaida: To odwet

– Za samobójczy zamach w Mukalli odpowiada Al-Kaida. Dokonano go w odwecie za zbrodnie Gwardii Republikańskiej – poinformowało agencję Reutera źródło w Al-Kaidzie.

Gwardią Republikańską, czyli najlepiej wyszkoloną i wyposażoną jednostką wojskową w Jemenie, dowodzi syn ustępującego prezydenta Alego Abd Allaha Salaha – Ahmed Ali Salah.

Tuż po zaprzysiężeniu

Atak nastąpił kilka godzin po zaprzysiężeniu nowego prezydenta Jemenu Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego. Jemu samemu nic nie groziło, bo znajdował się on podczas zaprzysiężenia w stolicy kraju – Sanie.

Więcej na: tvn.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze