Al-Kaida: Teoria Ahmadineżada o zamachu na WTC „śmieszna”

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Al-Kaida wzywa irańskiego prezydenta Mahmuda Ahamdineżada, żeby zaprzestał rozpowszechniać konspiracyjne teorie na temat zamachów 11 września 2001 – pisze „The Guardian”. Chodzi o publiczne twierdzenia, że to sami Amerykanie przyczynili się do ogromu tragedii.

„The Guardian” przytacza publikacje irańskich mediów, które cytują w środę fragmenty przesłania Al-Kaidy do prezydenta Mahmuda Ahmadineżada.

Ma to być artykuł opublikowany w ostatnim wydaniu angielskojęzycznego pisma terrorystycznej organizacji „Inspire”, który określa twierdzenia Ahmadineżada jako „śmieszne”.
Podczas ostatniego pobytu w Nowym Jorku przy okazji zgromadzenia generalnego ONZ, irański prezydent stwierdził, że USA „upozorowały” katastrofę WTC, że „było to systematyczne zawalanie tych wież”.

– Mogę z pewnością powiedzieć, że musiały tam być ładunki wybuchowe, które zdetonowano w sekwencji – powiedział Ahmadineżad, ponownie wzywając do przeprowadzenia niezależnego śledztwa i zaznaczając, że również w Stanach Zjednoczonych są pewne wątpliwości.      Irańskie władze wyznały językiem swego prezydenta Ahmadineżada, że nie wierzą w to, iż za zamachami 11 września stała Al-Kaida, ale że był to rząd amerykański. Więc czy możemy zadać pytanie: dlaczego Iran przywiązuje się do przekonania tak śmiesznego wobec wszelkiej logiki i dowodów?

Więcej na: tvn24.pl

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze