Al-Kaida nadal chce atakować Amerykę

1
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

W ostatnim numerze magazynu Al-Kaidy „Inspire” znalazł się artykuł o wykorzystaniu samochodów pułapek w USA oraz za granicą podczas wyborów prezydenckich i do Kongresu, oraz w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

1

W artykule wymieniono potencjalne cele ataków: Waszyngton, Nowy York, Północna Wirginia, Chicago i Los Angeles. Oto fragmenty tej publikacji.

* * *

Ameryka jest naszym głównym celem, a zaraz za nią Anglia, Francja i inne kraje prowadzące krucjatę na Bliskim Wschodzie. Na cele ataków wybierajcie zatłoczone miejsca, takie wydarzenia sportowe gdzie są dziesiątki tysięcy ludzi, kampanie wyborcze, festiwale i inne zgromadzenia. Ważnym jest, abyście obierali za cel ludzi, a nie budynki:

Waszyngton i Nowy Jork: Waszyngton jest obecną, a Nowy York dawną stolicą. Oba miasta mają symboliczne znaczenie dla społeczeństwa i rządu. Ponadto w Waszyngtonie znajduje się Biały Dom, a w całym DC pracuje 347.000 pracowników rządowych, mieszka tam też wiele ważnych osobistości. Sam Nowy York ma status finansowego i kulturalnego centrum oraz jest ważnym węzłem transportowym i produkcyjnym. Jest wiodącym centrum bankowości, finansjery oraz mediów w Stanach.

Pólnocna Wirginia: Jest bardzo ważna z wojskowego punktu widzenia, wszystkie bazy wojskowe znajdują się w tym stanie poza siłami powietrznymi, które stacjonują w Chicago. Na terenie stanu znajdują się agencje rządowe w tym kwatera główna Departamentu Obrony i CIA; zakłady zbrojeniowe oraz duży port morski w Hampton Roads. Odwiedza ją wielu turystów.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Chicago: Znajduje się w centrum USA i z tego powodu jest głównym węzłem transportowym. Jest ważnym punktem w światowej sieci dystrybucji oraz trzecim co do wielkości portem intermodalnym na świecie. Jest ważnym światowym centrum handlowym i drugim co do wielkości centrum finansowym w Stanach. Wśród jego najważniejszych centrów finansowych są: 1. Sears Tower, 108-piętrowy drapacz chmur. Przez 25 lat był najwyższym budynkiem na świecie. 2. The Chicago Board of Trade Building

Los Angeles: Największe miasto w Kalifornii i drugie co do wielkości w całych Stanach. Największe centrum produkcyjne na Zachodnim Wybrzeżu. Siedziba Hollywood. Obszar z dużą ilością VIPów zwykle odwiedzających restauracje w weekend.

Alexandria: Restauracje i bary na ulicy M. Boiska do tenisa odwiedzane przez tysiące ludzi, w tym VIPów, szczególnie podczas US Open.

W publikacji znalazły się wywiady z islamistą i rekruterem Al-Kaidy, Anwarem al-Awlakim, zabitym podczas ataku dronów w 2011 roku oraz z Samirem Khanem zabitym podczas tego samego ataku. Khan był edytorem i publicystą „Inspire”. Artykuł zamyka zdjęcie Nowego Yorku.

Terrorystyczny magazyn zamieścił także list od redakcji, w którym czytamy: Gdy tylko wspomina się o Al-Kaidzie, w umysłach Amerykanów pojawią się kamizelki z ładunkami wybuchowymi i samochody pułapki. Jednak, skoro żadna z tych broni nie została przeciwko nim użyta po 11.09.2001, to dlaczego kojarzy im się z Al-Kaidą? Po prostu dlatego, że się jej boją oraz widzieli, co potrafi w Afganistanie i Iraku. Wielu Feisali Shahzadów mieszka w Ameryce i jedyne, czego im potrzeba, to wiedza jak zbudować samochód pułapkę. Pragną wypełnić swój obowiązek względem dżihadu.

Amerykański rząd nie jest w stanie ochronić swoich obywateli przed bombami zrobionymi z szybkowarów, ukrytymi w plecakach i zastanawiam się czy jest gotowy się zmierzyć z samochodami pułapkami! Dlatego, jako nasz obowiązek w stosunku do społeczności muzułmańskiej na świecie, a w szczególności tej w Ameryce, magazyn „Inspire” z przedstawia przepis na przygotowanie samochodu pułapki. Dobra wiadomość jest taka…, że możesz skonstruować ją w kuchni swojej mamy.

W publikacji znalazła się także lista celów na terenie Anglii i Francji wraz z datami odpowiednimi do ataku. Między innymi na liście jest parada wojskowa podczas Dnia Bastylii – 14 lipca w Paryżu, oraz stadiony piłkarskie podczas rozgrywek Pucharu Anglii, „kiedy tłumy opuszczają stadion, aby świętować wokół oraz podczas samych rozgrywek”.

Tłumaczenie: Severus – Snape
Źródło: www.breitbart.com

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook