Al-Kaida będzie zabijać botoksem?

Botoks
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Czarnorynkowa produkcja botoksu, popularnej substancji odmładzającej, może się okazać źródłem zaopatrzenia terrorystów w śmiercionośną broń biologiczną. Obawiają się tego eksperci amerykańscy. Jak twierdzą, botoksem interesuje się Al-Kaida.

Botoks
Botoks

Składnikiem botoksu jest minimalna ilość jadu kiełbasianego (toksyny botulinowej), którego gram może teoretycznie uśmiercić tysiące ludzi. W przeszłości USA i były ZSRR rozważały jego użycie jako broni biologicznej. Ostatnio interesuje się nim Al-Kaida.

Licencjonowany botoks, lek używany od dawna m.in. na migrenę, a w ostatnich latach jako środek usuwający zmarszczki, jest produkowany tylko przez kilka firm na świecie i sprzedawany wyłącznie na receptę. Ostatnio jednak – jak pisze „Washington Post” – rozwinęła się nielegalna produkcja i czarny rynek tego leku, zwłaszcza w Rosji i krajach Europy Wschodniej (dziennik nie podaje, w których).

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze