Al-Kaida: 100 zamachów w odwecie za śmierć Osamy

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Irackie ramię Al-Kaidy, Państwo Islamskie w Iraku, ogłosiło, że w połowie sierpnia rozpoczęło w całym kraju kampanię 100 zamachów w ramach odwetu za śmierć szefa Al-Kaidy Osamy bin Ladena – wynika z oświadczenia opublikowanego w sobotę w internecie.

Według organizacji, kampania rozpoczęła się w miniony poniedziałek 15 sierpnia i wzywa do „zemsty za śmierć szejka Osamy bin Ladena i innych wysokich przedstawicieli” Al-Kaidy. Szef tej międzynarodowej siatki terrorystycznej został zabity w maju br. w Pakistanie przez amerykańskich komandosów.
Wśród zapowiadanych 100 zamachów należy – jak komunikuje irackie ramię Al-Kaidy – spodziewać się m.in. „zamachów samobójczych, wybuchów przydrożnych bomb, ataków z użyciem pistoletów z tłumikiem oraz ataków dokonywanych przez snajperów we wszystkich miastach, rejonach wiejskich i prowincjach” Iraku.

15 sierpnia doszło do serii ataków w 18 irackich miastach, powodując śmierć 74 osób i obrażenia ponad 300. Był to najkrwawszy dzień w Iraku od maja 2010 roku.

Zamachy, do których doszło podczas ramadanu, są dowodem na to, że sytuacja w tym kraju nadal jest niepewna, gdy osiem lat po obaleniu Saddama Husajna amerykańskie wojska przygotowują się do opuszczenia kraju.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook