Ahmed i Salim – oburzają muzułmanów i TVN24

| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Powstał izraelski Southpark Ahmed and Salim, który podobnie jak jego kanadyjski odpowiednik posługuje się niewybrednym humorem, a bohaterowie nie przebierają w słowach… bohaterowie, którymi są muzułmanie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Ahmed i SalimTytułowi bohaterowie Ahmed i Salim są palestyńskimi chłopcami, nieporadnymi i niespełniającymi oczekiwań swojego ojca, terrorysty, który chce by synowie poszli w jego ślady.

Chłopcy zainteresowani są bardziej zachodnią kulturą masową, grami komputerowymi i serialami niż wypełnianiem obowiązków  terrorysty
Film, rozpowszechniany przez youtube został już zablokowany przez Zjednoczone Emiraty Arabskie wraz z dostępem do strony. Muzułmańscy aktywiści domagają się zablokowania w ogóle dostępu do youtube, na co nie zgadza się urząd telekomunikacyjny.

O kreskówce pisze też portal TVN24.pl, który w komentarzu ucieka w typową polityczną poprawność, wytykając, że pokazuje ona niemal wszystkich muzułmanów, jako terrorystów.  Albo autorowi tego komentarza nie chciało się podjąć „trudu” obejrzenia czterech 3-minutowych kreskówek albo nie zrozumiał konwencji kreskówki, która dzieje się wewnątrz jednej rodziny, gdzie ojciec jest terrorystą.

A tak naprawdę film pokazuje młodzież palestyńską od pozytywnej strony. Chłopcy bardziej zainteresowani są grami komputerowymi (Counterstrike, Guitar Hero), serialami, Facebook’iem niż zabijaniem niewinnych ofiar. Film piętnuje też interpretację Koranu dokonywaną przez terrorystów.  Po obejrzeniu drugiego odcinka gdzie widać stosunek chłopców do Żydów trzeba dużej dozy złej woli, by pisać, że w filmie kształtuje się ich negatywny obraz.

Zresztą zobaczcie sami…

Jan Wójcik

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook