Afganistan: Udaremniono spisek na życie prezydenta Karzaja

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Będący agencją wywiadu afgański Państwowy Dyrektoriat Bezpieczeństwa poinformował w środę o zlikwidowaniu spisku na życie prezydenta Hamida Karzaja po aresztowaniu jego ochroniarza oraz pięciu mężczyzn powiązanych z terrorystyczną siatką Hakkaniego i Al-Kaidą.

„Niebezpieczna i wykształcona grupa, w której skład wchodzili nauczyciele i studenci, chciała zamordować prezydenta Hamida Karzaja. Niestety przeniknęli oni do systemu strzeżenia prezydenta i zwerbowali jednego z jego ochroniarzy” – powiedział rzecznik wywiadu Luftullah Maszal.

Według niego, aresztowani mieli powiązania z Hadżim Bilalem, który był członkiem Al-Kaidy i siatki Hakkaniego z zapleczem na graniczącym z Afganistanem pakistańskim terytorium plemiennym Północnego Waziristanu.

Od czasu objęcia przez Karzaja urzędu prezydenta w 2002 roku próbowano go zamordować co najmniej trzy razy. Najbardziej spektakularny był zamach z kwietnia 2008 roku, gdy rebelianci ostrzelali z broni automatycznej i rakietowych granatników przeciwpancernych przyjmowaną przez niego defiladę w pobliżu pałacu prezydenckiego w Kabulu.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze