Afganistan: Polacy aresztowali bojowników

polskie-wojska-w-afganistanie
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

W ciągu ostatnich kilku dni polscy żołnierze pełniący służbę w afgańskiej prowincji Ghazni zatrzymali ośmiu talibskich bojowników – poinformował PAP w czwartek rzecznik kontyngentu por. Sebastian Kostecki.


Mężczyźni, przy których znaleziono m.in. broń i amunicję, zostali przesłuchani i po pobraniu danych biometrycznych przekazani Afgańskim Siłom Bezpieczeństwa.

Jak podał por. Kostecki, w odpowiedzi na atak rakietowy na bazę Ghazni, kilka kilometrów od niej zatrzymano czterech rebeliantów, podejrzanych o dokonanie zamachu. Mężczyźni mieli przy sobie m.in. broń i znaczną ilość przewodów służących do detonacji ładunków wybuchowych.

Niecałe 10 kilometrów od bazy Ghazni zatrzymano kolejnych bojowników. Rebeliantów – jak poinformował por. Kostecki – zaskoczono w ich kryjówce, doszło do wymiany ognia. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Na miejscu znaleziono m.in. wyrzutnię RPG, kilka karabinków, granaty, kamizelki taktyczne, pakistańskie dokumenty oraz urządzenia do produkcji i detonacji ładunków wybuchowych domowej produkcji tzw. IED.

W miejscowości Zargar – jak podał rzecznik kontyngentu – zatrzymano dwie osoby podejrzane o˙współpracę z miejscowymi ugrupowaniami terrorystycznymi. Mężczyźni posiadali m.in. wyrzutnie RPG, karabinki, granatniki taktyczne i części uzbrojenia.

Por. Kostecki zaznaczył, że poza działaniami bojowymi polscy żołnierze w Afganistanie zaangażowani są także we wspieranie lokalnej ludności. W ciągu ostatniego miesiąca w szpitalu prowadzonym przez polskich lekarzy przyjęto blisko 200 afgańskich pacjentów – mieszkańców prowincji Ghazni, oraz policjantów i żołnierzy.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze