Afganistan: Karzaj woli rozmawiać z Pakistanem niż z talibami

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj wyraził w sobotę wątpliwości co do sensu prowadzenia dialogu z talibami w celu osiągnięcia pokoju i zapowiedział, że skoncentruje teraz wysiłki na negocjacjach z Pakistanem, gdzie zapewne ukrywa się kierownictwo talibów.

„Nie możemy rozmawiać z nikim innym, niż z Pakistanem. Nie wiemy, gdzie znajduje się Rada talibów. Ktoś przybywa w jej imieniu i zabija, a oni ani się do tego nie przyznają, ani nie zaprzeczają. Nie możemy rozmawiać z nikim więcej, niż z Pakistanem” – powiedział Karzaj w oświadczeniu przed kamerami afgańskiej telewizji Tolo Tv.

Karzaj uczestniczył w piątek w spotkaniu z liderami Rady Ulemów Afganistanu i wykorzystał to spotkanie, aby zadeklarować, że Afgańczycy mają prawo do życia w atmosferze pokoju i dostatku i muszą szukać właściwej drogi do osiągnięcia tego celu.

Talibowie nie przypisali sobie zamachu na przewodniczącego afgańskiej Wysokiej Rady Pokoju, byłego prezydenta Afganistanu Burhanuddina Rabbaniego, który zginął w ataku terrorystycznym. Zamachowiec przybył do jego domu i oświadczył, że przynosi „przesłanie pokoju” od szury, czyli kierowniczego organu talibów, po czym zdetonował bombę, którą ukrył w turbanie.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze