Afganistan: atak na biuro ONZ, zginęło 20 osób

Talibowie
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nawet 20 osób mogło zginąć w przeprowadzonym ataku na biuro ONZ w mieście Mazar-i-Szarif na północy Afganistanu – poinformował Reuters, powołując się na pragnących zachować anonimowość przedstawicieli ONZ.

Według nich, bilans ten, który trzeba będzie jeszcze zapewne skorygować, obejmuje cudzoziemskich i afgańskich pracowników, strażników ONZ i nepalskich żołnierzy z plemienia Gurkhów, wynajętych do ochrony placówki.

Biuro ONZ zaatakowali uczestnicy demonstracji zorganizowanej w proteście przeciwko spaleniu Koranu przez amerykańskiego pastora.

Talibowie
Talibowie

Gubernator prowincji Balch, której głównym miastem jest Mazar-i-Szarif, oświadczył, że zginęło łącznie 12 ludzi – siedmiu pracowników ONZ i pięciu demonstrantów. – Zabito siedmioro pracowników UNAMA (misji ONZ w Afganistanie); pięciu z nich to Nepalczycy, a dwoje to Europejczycy – mężczyzna i kobieta. Pięciu demonstrantów zostało zabitych, a 20 rannych – powiedział gubernator Atta Moammad Nur, dodając, że ponad 20 uczestników napadu aresztowano. Jak zaznaczył, atak przeprowadzili talibscy rebelianci, wmieszani dla niepoznaki między demonstrantów.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze