Afganistan: 3 zabitych, 47 rannych w ataku na kompleks ONZ w Kunduzie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Co najmniej 3 napastników zginęło, a 47 zostało rannych w ataku na kompleks ONZ w mieście Kunduz na północnym wschodzie Afganistanu. Ataku dokonali demonstranci sprzeciwiający się spaleniu w mijającym tygodniu egzemplarzy Koranu w bazie USA pod Kabulem.

Starcia w Kunduzie między manifestantami a siłami bezpieczeństwa wciąż trwają – informuje agencja AFP. Siły specjalne policji ochraniają tam kompleks ONZ, otoczony przez demonstrantów.

W całym mieście palone są sklepy i samochody.

Jak precyzuje AFP, policja zaczęła strzelać do manifestantów ok. godziny 14 czasu lokalnego (10.30 czasu polskiego), żeby ich rozpędzić.

Rzeczniczka Misji Wsparcia ONZ w Afganistanie (UNAMA) Denise Jeanmonod potwierdziła, że doszło do incydentu. Oświadczyła, że UNAMA obecnie ocenia sytuację; nie chciała jednak powiedzieć więcej ze względu na – jak to ujęła – „bezpieczeństwo pracowników” misji.

Piąty dzień z rzędu tysiące Afgańczyków demonstrowało w kilku prowincjach kraju przeciwko spaleniu w nocy z poniedziałku na wtorek przez amerykańskich żołnierzy świętych ksiąg islamu. Egzemplarze Koranu, skonfiskowane więźniom w amerykańskiej bazie wojskowej Bagram, ok. 60 km na północny wschód od Kabulu, zostały spalone, ponieważ Amerykanie obawiali się, że za ich pośrednictwem osadzeni przekazują sobie wiadomości.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze