Abbas musi wybrać – pokój z Hamasem czy z Izraelem.

MIDEAST-ISRAEL-POLITICS-NETANYAHU
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu attends his weekly cabinet meeting at the city hall of the southern Israeli city of Beersheva on July 12, 2009. Netanyahu called on Palestinian president Mahmud Abbas to meet him to restart stalled Middle East peace negotiations. The hawkish premier has previously called on the Palestinians to revive peace talks that were relaunched in November 2007, but suspended after Israel launched its three-week war on Gaza in late December. AFP PHOTO/POOL/ATEF SAFADI
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w poniedziałek wieczorem, że władze Autonomii Palestyńskiej muszą wybrać, z kim chcą zawrzeć pokój – z Hamasem czy z Izraelem.

Władze palestyńskie myślą o zjednoczeniu z Hamasem i o porozumieniu pokojowym z Hamasem. Mam im tylko jedno do powiedzenia: nie możecie mieć porozumienia pokojowego i z Hamasem, i z Izraelem – powiedział premier Izraela, przemawiając na konwencji Żydowskiego Funduszu Narodowego w Jerozolimie.

MIDEAST-ISRAEL-POLITICS-NETANYAHUWybierzcie jedno z dwóch, bo nie możecie mieć obu. Wybierzcie Izrael, porzućcie Hamas – apelował Netanjahu do prezydenta Mahmuda Abbasa oraz innych przedstawicieli władz Autonomii Palestyńskiej, które sprawują częściową kontrolę nad Zachodnim Brzegiem.

Wcześniej tego samego dnia, na spotkaniu z własną frakcją parlamentarną – partii Likud – Netanjahu zapowiadał, że nie dopuści do utworzenia „Hamastanu” w Judei i Samarii (tak Izrael nazywa Zachodni Brzeg).

W sobotę Abbas rozmawiał z przedstawicielami Hamasu na Zachodnim Brzegu o sposobach zakończenia konfliktu między władzami dwóch odrębnych palestyńskich enklaw na terenie Izraela, przeprowadzeniu wyborów oraz utworzeniu rządu jedności narodowej.

więcej na:  www.wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze