81 proc. Izraelczyków chce wejścia swojego kraju do UE

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Aż 81 procent Izraelczyków chce wejścia swojego kraju do Unii Europejskiej. Większość życzyłaby sobie też, żeby pokoju z Palestyńczykami pilnowało NATO – wynika z opublikowanego sondażu przeprowadzonego na zlecenie Uniwersytetu Negew im. Ben Guriona. Dwa lata temu za członkostwem w UE opowiadało się 69 proc. Izraelczyków.

Część osób biorących udział w ankiecie to zresztą już obywatele Unii, bowiem posiadanie paszportów jednego z jej krajów członkowskich zadeklarowało 8,5 proc. respondentów, którzy są jednocześnie obywatelami Izraela.

Niezależnie od kwestii członkostwa, za wzmocnieniem relacji Izraela z UE opowiada się już sporo mniej, bo 43 proc. ankietowanych.

47 proc. zadeklarowało, że poparcie wyrażane przez Brukselę dla utworzenia państwa palestyńskiego, jako jedynego sposobu na rozwiązanie konfliktu palestyńsko-izraelskiego, zwiększa ich sympatię dla Unii. 19 proc. uznało zaś, że są skłonni bardziej popierać UE w związku z jej gotowością do dialogu z Hamasem.

68 proc. badanych życzyłoby sobie przystąpienia Izraela do NATO; w 2009 roku – 54 proc. 64 proc. jest natomiast za rozmieszczeniem sił pokojowych NATO na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Strefie Gazy, czyli na obszarach, które są przedmiotem sporu Izraela z Palestyńczykami. Wzmocnienia stosunków Izraela z NATO chce już jednak ledwie 7 proc. ankietowanych.

Więcej na: inetria.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook