7 grzechów głównych Polskiej Akcji Humanitarnej w Autonomii

Koncern AGORA (radio TOK FM, Gazeta Wyborcza) opublikował nowy reportaż z Pustyni Judzkiej z Izraelem w roli kata i Beduinów w roli niewinnych ofiar. Relacja została obudowana filmem.

Można ją znaleźć tutaj.

Grzech pierwszy:całkowita pogarda dla prawa wynikającego z porozumień izraelsko-palestyńskich z Oslo i świadome jego łamanie…

Polska Akcja Humanitarna oświadczyła już kilka miesięcy temu, że nawet nie starała się o pozwolenia na prace budowlane od administracji Strefy C. Przypomnijmy: Autonomia Palestyńska jest podzielona zgodnie z izraelsko-palestyńskimi porozumieniami z Oslo na 3 strefy: A, B i C. Jakiekolwiek prace budowlane w strefie C wymagają zgody od wojskowej administracji.

To przerażające, ale PAH świadomie dopuszczała się samowolek budowlanych za pieniądze zdobyte m.in. od polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Izrael nie będzie zmieniał prawa z powodu kilku nieodpowiedzialnych działaczy. Na początku września Izrael wyrzucił Żydów z domów postawionych przez nich w dobrej wierze (zostali wprowadzeni w błąd) w osadzie Migron, kiedy sąd orzekł, że zostały postawione na prywatnej ziemi. W Izraelu obowiązuje prawo, a nie bezprawie. Beduini nie mają prawa do budowania czegokolwiek na ziemi, która do nich nie należy i nigdy nie należała. Izrael nie może naginać prawa ze względów rasowych, etnicznych czy religijnych, bo Sąd Najwyższy na to nigdy nie pozwoli. PAH daje Beduinom fałszywe nadzieje, że na przekór prawu można osiągnąć swoje cele. To nieodpowiedzialne i okrutne.

Grzech drugi: robienie polityki z pomocy humanitarnej

Świadome łamanie prawa to dowód na chęć robienia polityki i pozwala na kreowanie się na obrońców uciśnionych w mediach. W Autonomii Palestyńskiej są tysiące potrzebujących i to oni są prawdziwymi ofiarami bufonady PAH, bo nie otrzymują pomocy, która została zawierzona PAH przez darczyńców. Mądra i uczciwa pomoc humanitarna polega na jej skutecznym udzielaniu, a nie na marnowaniu pieniędzy.

Grzech trzeci: wydawanie pieniędzy na realizację projektów, które nie spełniają elementarnych kryteriów higieniczno-sanitarnych

Działacze PAH w klipie telewizyjnym sami przyznają, że ta woda nie nadaje się do picia i zagraża zdrowiu ludzi.

Wiecej na: www.izrael.org

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign