50 milionów muzułmanów popiera przemoc w imie religii

2
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Profesor Ruud Koopmans, holenderski ekspert w sprawach imigracji ostrzegł Unię Europejską przed niekontrolowanym przyjmowaniem każdego uchodźcy bez sprawdzania jego tożsamości.

Koopmans ocenia, że na świecie jest obecnie co najmniej 50 milionów muzułmanów akceptujących przemoc w imię islamu, a połowa z miliardowej populacji wyznawców proroka wyznaje skrajnie konserwatywny islam, w którym nie ma miejsca na równouprawnienie, inne orientacje seksualne czy równość religii.

Spośród tych 50 milionów popierających przemoc nie wszyscy chcą ją stosować bezpośrednio, ale są gotowi popierać ją także na inne sposoby.

„Wspierają radykałów oraz popierają ich działania, udzielają im schronienia czy po prostu trzymają usta na kłódkę kiedy widzą radykalizację dookoła siebie” – stwierdza ekspert. Jego zdaniem tych 50 milionów to liczba, która może być niedoszacowana. Powołuje się na badania, według których 8% muzułmanów w Niemczech zgadza się na stosowanie przemocy wobec niewiernych. W Holandii odsetek ten sięga 11%. Ich stanowisko w tej kwestii można zawrzeć w zdaniu: „Istnieją sytuacje, w których z punktu widzenia mojej religii akceptowalne jest użycie przemocy”. W kilku krajach muzułmańskich 14% populacji uważa, że samobójcze ataki są „czasami” lub „często” usprawiedliwione koniecznością obrony islamu.

Koopmans dostrzega wyraźną różnicę między zwalczaniem islamu, a jego usprawiedliwioną krytyką: „Nie ma niczego złego w innych kulturach, dopóki próbują się one integrować z większością społeczeństwa i wzbogacać je. Jednak ci, którzy chcą tutaj rozprzestrzeniać swoje średniowieczne zwyczaje, które niestety są rozpowszechnione w krajach islamskich, nie mogą spotkać się z naszym przyzwoleniem na takie działania”.

Ekspert podkreśla, że UE nie powinna pozwalać podejrzanym islamistom na niekontrolowany wjazd na kontynent i swobodne podróżowanie po nim. Według niego uchodźcy i imigranci powinni być umieszczani w obozach przejściowych, gdzie „pozostawaliby do czasu potwierdzenia ich tożsamości”.

Severus Snape na podstawie https://themuslimissue.wordpress.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook