Kanada: muzułmanie obrażeni na policjanta

1
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kandyjskie Forum Muzułmanów żąda przeprosin od przewodniczącego Związku Policji Montrealskiej, Yvesa Francoeura, za jego komentarz na temat islamu.

1

Francoeur powiedział, że obecność meczetów w regionie oznacza rosnącą obecność ekstremistów. Dodał też, że ów „wielokulturowy charakter” Montrealu skłania go do przypuszczeń, że funkcjonariusze policji w Montrealu mogą stać się „celami ataków”.

Wobec oburzenia wywołanego jego wypowiedzią, Francoeur wyjaśnił swoje stanowisko, mówiąc, że wielokulturowy charakter Montrealu sam w sobie nie jest problemem, ale ważnym aspektem rzeczywistości, który musi być brany pod uwagę.

To wyjaśnienie nie wystarcza jednak Kanadyjskiemu Forum Muzułmanów. „Domagamy się przeprosin, ponieważ pan Francoeur nie mówi jedynie w swoim imieniu, ale reprezentuje też związek zawodowy. To, co robi i co mówi, dotyczy mojej społeczności. Wyjaśnienie, co miał na myśli, nie wystarcza” – oznajmił Jebbari Samah z Forum.

Francoeur nie zareagował na to żądanie. Kilka dni temu powiedział, że jego uwagi zostały zinterpretowane w uproszczony sposób.

MO, na podst. gatesofvienna.net

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze