43 osoby aresztowane. „Spiskowały celem świętowania Bożego Narodzenia”

| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Saudyjska policja religijna wdarła się do domu w prowincji Al Jouf i aresztowała 43 przebywające w środku osoby. Wszystkie zostały oskarżone o „spiskowanie celem świętowania Bożego Narodzenia”.

Arabia Saudyjska należy do najbardziej konserwatywnych krajów na świecie. Obowiązuje w nim ostra interpretacja praw opartych na Koranie. Celebrowanie jakiejkolwiek innej religii niż islam jest surowo zabronione.

Stanowcze „nie” dla świąt heretyków

Do rajdu policji religijnej doszło w środę wieczorem w leżącej na północnym zachodzie prowincji Al Jouf. W domu należącym do „dyplomaty z jednego krajów azjatyckich” miało przebywać 41 chrześcijan i dwóch muzułmanów.

Wszystkich obecnych zatrzymano pod zarzutem „spiskowania celem świętowania Bożego Narodzenia” i przekazano „odpowiednim władzom”. Nie wiadomo, czy zostali już zwolnieni.

Arabia Saudyjska uznaje jedynie islam i zabrania publicznego celebrowania świąt innych religii. Nie ma jasnej interpretacji dotyczącej świętowania prywatnie. Duchowni saudyjscy przywódcy potępili między innymi wysyłanie przez chrześcijan zaproszeń na ich śluby lub święta. Zabroniono też muzułmanom wysyłania życzeń świątecznych „heretykom”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook