31-latek szefem Al-Kaidy w Jemenie

Flaga al-Kaidy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Zbiegły Saudyjczyk i były więzień Guantanamo, Otman Ahmed al-Gamdi, został szefem skrzydła Al-Kaidy w Jemenie. Tak wynika z nagrania wideo autorstwa tej siatki terrorystycznej, pokazanego w telewizji Al-Arabija.

Flaga al-Kaidy
Flaga al-Kaidy

31-letni al-Gamdi został wpisany na listę 85 najbardziej poszukiwanych ludzi w Arabii Saudyjskiej – podała Al-Arabija. Według agencji Reutera, terrorysta spędził cztery lata w więzieniu w amerykańskiej bazie wojskowej Guantanamo na Kubie po tym jak został złapany w Afganistanie. Wypuszczono go w 2006 roku.

Na nagraniu wyemitowanym w panarabskiej telewizji potwierdzono informację o śmierci trzech przywódców ugrupowania. Liderzy zginęli w grudniu i styczniu w atakach powietrznych. Chodzi o szefa Al-Kaidy w jemeńskiej prowincji (muhafazie) Szabwa – Abdullaha al-Muhdara oraz Mohammeda Amira al-Awlakiego i Mohammeda Saleha al-Kazimiego.

Jemen, który jest najbiedniejszym krajem arabskim, oprócz rebelii na północy boryka się także z ruchami secesjonistycznymi na południu i właśnie prowadzi walkę z Al-Kaidą.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze