22 lata więzienia dla terrorysty? Mało!

Aresztowany-Algierski terrorysta-Ahmed-Ressam
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Federalny sąd apelacyjny unieważnił wyrok 22 lat więzienia wydany wobec terrorysty Ahmeda Ressama, który planował zamach na lotnisko w noc sylwestrową 1999 r., u progu nowego tysiąclecia.

Aresztowany-Algierski terrorysta-Ahmed-Ressam
Aresztowany terrorysta Algierskiego pochodzenia Ahmed Ressam

Sąd uznał tę karę, którą Ressam odsiaduje od 2005 r., za zbyt łagodną. Za próbę wysadzenia w powietrze samolotu pasażerskiego federalne wytyczne przewidywały karę minimum 65 lat więzienia.

Prowadzący sprawę terrorysty sędzia John Coughenour złagodził karę, gdyż – jak to uzasadniał – Ressam po aresztowaniu pod koniec 1999 r. współpracował z władzami, dostarczając cennych informacji przydatnych w walce z terroryzmem.

Skazany przestał jednak w 2003 roku rozmawiać ze śledczymi, a nawet odwołał swoje wcześniejsze zeznania. Sąd apelacyjny uchylił więc wyrok i wezwał do powołania nowego sędziego, który by orzekł surowszą karę. Sędzia Coughenour wcześniej odmówił zmiany swojego wyroku.

Pochodzącego z Algierii Ressama aresztowano w grudniu 1999 r. na granicy USA z Kanadą. Planował on zdetonowanie materiałów wybuchowych na lotnisku w Los Angeles.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze