2013 – koniec misji w Afganistanie?

wojsko-polskie-w-afganistanie
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nową strategię wycofania się Polski z misji w Afganistanie, opracowywaną w porozumieniu z NATO przez rząd i dowództwo armii, opisuje „Gazeta Wyborcza”.

Po tegorocznej ofensywie ma się zacząć tzw. stabilizacja Ghazni. Nasz kontyngent ma być zredukowany do 1,8-2 tys. osób. W 2012 r. zostanie zmniejszony do kilkuset osób – wojskowych doradców i cywilnych specjalistów z różnych dziedzin.

W 2013 r. miasto Ghazni – stolica prowincji, w której stacjonuje dziś 2,6 tys. polskich żołnierzy – stanie się na rok azjatycką stolicą kultury islamu i będą się tam odbywać liczne imprezy. Lokalnym władzom i naszym dowódcom zależy na tym, by polskiego kontyngentu już tam wtedy nie było.

Jak pisze „GW”, bardzo ważną częścią planu jest zwiększenie naszej cywilnej obecności w Afganistanie. Oznacza to, że rząd powinien wysłać tam jak najszybciej specjalistów oraz pracowników organizacji pozarządowych, by odbudowywali kraj i szkolili lokalnych urzędników.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze