18 – letni muzułmanin nie może modlić się w niemieckiej szkole

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Osiemnastoletni muzułmanin z Berlina nie może modlić się na terenie szkoły, gdyż mogłoby to doprowadzić do konfliktów na tle religijnym w szkole – orzekł niemiecki Federalny Sąd Administracyjny w Lipsku, odrzucając apelację gimnazjalisty Yunusa M.

Sędziowie zastrzegli, że orzeczenie dotyczy tylko jednostkowego przypadku Yunusa M. oraz jego berlińskiego gimnazjum i nie może być interpretowane jako ogólny zakaz odbywania modlitwy w szkołach. – Wszystko zależy od okoliczności. Szkoła musi zdecydować, czy ograniczenie prawa do praktykowania religii jest konieczne do zapewnienia spokoju – powiedział sędzia Werner Neumann, cytowany w relacji agencji dpa.

Wyrok sądu kończy wieloletni spór prawny młodego muzułmanina z gimnazjum w berlińskiej dzielnicy Wedding, do którego uczęszcza młodzież blisko 30 narodowości. W czasie przerwy ośmioro uczniów wyznania islamskiego odmawiało na szkolnym korytarzu modlitwę muzułmańską, zwracając się w kierunku Mekki.

Działo się to na oczach pozostałych uczniów szkoły, w której w przeszłości dochodziło już do konfliktów na tle religijnym. Dlatego dyrekcja gimnazjum zabroniła muzułmanom modlić się w szkole.
Yunus M. odwołał się do sądu. Domagał się też wyznaczenia osobnego pomieszczenia, w którym uczniowie wyznający islam mogliby odmawiać popołudniową modlitwę.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze