15 zatrzymanych po ataku na ambasadę USA

Piętnaście osób zostało zatrzymanych na terenie Serbii w związku z piątkowym atakiem na ambasadę amerykańską w stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewie. Są to najprawdopodobniej wyznawcy ortodoksyjnej odmiany islamu – podała agencja APA.

Jak podało serbskie radio B-92, policja przeszukała 18 miejsc w miejscowościach Novy Pazar, skąd pochodzi sprawca, Tutin i Sjenica na południu Serbii. Telefony komórkowe i komputery zatrzymanych zostały skonfiskowane.

Rzeczniczka policji w Sarajewie potwierdziła, że 23-letni Serb Mevlid Jaszarević, który ostrzelał w piątek ambasadę USA w tym mieście, nie zginął podczas ataku – jak podawały niektóre media – lecz został jedynie lekko ranny w udo.

Podczas ataku na ambasadę USA ranni zostali też dwaj ochroniarze placówki, w tym jeden z nich ciężko.
Świadkowie utrzymywali, że sprawca jest wahabitą, wyznawcą ortodoksyjnej odmiany islamu. Na zdjęciach widać, że ma brodę i jest ubrany w spodnie, jakie noszą Arabowie. Według bośniackiej telewizji Jaszarević miał często przyjeżdżać do Bośni i Hercegowiny na spotkania radykalnego ruchu wahabickiego, do którego należał w Serbii.

Więcej na: onet.pl