15 milionów Afrykanów będzie chciało do Europy

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dane opublikowane przez austriacki wywiad wojskowy przewidują w najbliższych latach wzrost liczby imigrantów ekonomicznych z krajów Afryki Zachodniej.

Raport opublikowany przez „Bild” podaje, że w latach 2013-2016 około pół miliona migrantów z Afryki szukało schronienia w Europie, a większość z nich decydowała się na ten krok ze względów ekonomicznych, a nie uciekając przed wojną lub opresjami. Z rozdartej wojną domową Erytrei przybyło około 100.000 osób, ale z Nigerii, jednego z najbezpieczniejszych krajów w Afryce, 80.000.

Autorzy raportu uważają, że ten trend się utrzyma, a nawet pogłębi. Gwałtowny wzrost bezrobocia w krajach afrykańskich spowoduje wzrost emigracji ekonomicznej, która może się zamknąć przed 2020 rokiem liczbą nawet 15 milionów osób.

Rozwiązaniem mogłoby być inwestowanie przez Europę w Afryce, co pozwoliłoby stworzyć dodatkowe miejsca pracy. Gdyby jednak to się nie wydarzyło lub pieniądze zostałyby wydane w inny sposób, wtedy „spodziewana jest dalsza migracja, szczególnie z Nigerii, Konga, Sudanu i Etiopii”.

Wnioski z raportu są identyczne z opublikowanymi w zeszłym roku przez Frontex, który twierdził, że liczba migrantów z Bliskiego Wschodu i Centralnej Azji zacznie spadać, ale za to rosnąć będzie liczba imigrantów ekonomicznych, z powodu gwałtownego wzrostu populacji oraz stagnacją ekonomiczną w Afryce.

W 2016 roku Włochy przeżyły najazd setek tysięcy imigrantów z Afryki i zapowiedziały, że ukrócą imigrację Morzem Śródziemnym. Niektórzy z polityków, w tym sojusznicy Angeli Merkel, stwierdzili, że Unia Europejska powinna zawracać łodzie płynące do Europy, zamiast pozwalać im przybijać do brzegów Grecji i Włoch.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Severus Snape na podst www.breitbart.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook