„Zwycięski meczet” w spocie wyborczym

| 2 komentarze|
image_pdfimage_print

Kandydatka partii republikańskiej twierdzi w swoim nowym spocie reklamowym, że muzułmanie chcą wybudować „zwycięski meczet” w pobliżu Strefy Zero.

Renee Ellmers
Renee Ellmers

Temat budowy islamskiego centrum kulturalnego i meczetu w pobliżu Strefy Zero w ostatnim tygodniu został nieco przyćmiony przez kampanię poprzedzającą wybory do kongresu, ale pojawił się spot reklamowy, który może to zmienić.
To jest pierwsza prezentacja w kampanii republikanki Renee Ellmers, której konkurentem jest demokrata z Północnej Karoliny, Bob Etheridge. Przekaz płynący z tego wystąpienia jest prowokujący. Jak mówi narrator spotu: „Po tym, gdy muzułmanie podbili Kordobę i Konstantynopol wybudowali „zwycięskie meczety”. Teraz chcą wybudować meczet w pobliżu Strefy Zero. Po której stronie w tej sprawie opowiada się Bob Etheridge? Nie chce tego powiedzieć…”
Kampania Ellmers wyraźnie ma nadzieję na zwrócenie uwagi i zasilenie jej kampanii dodatkowymi funduszami. Film umieszczony jest poniżej formularza darowizny znajdującego się na jej stronie internetowej. Rzecznik prasowy Etheridge’a Mike Davis w oświadczeniu wydanym we wtorek powiedział, że Bob Etheridge nigdy nie myślał, że budowanie tego meczetu i centrum społeczności tak blisko Strefy Zero jest dobrym pomysłem. Określił reklamę republikanki jako „taktykę polityczną stworzoną, by zmylić wyborców”. Stwierdził też, że „Pani Ellmers bezcześci to święte miejsce przez swoją oczywistą i obraźliwą próbę poprawienia swojego wizerunku. Nie trzeba więcej żadnych dowodów by zauważyć, że jest ona w stanie powiedzieć wszystko, by zostać wybraną”.


Shane D’Aprile – 21.09.2010
(ms)
Tłum. BL
http://www.reneeforcongress.com/


thehill.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook