„Zielona” posłanka przeciwko integracji

muervet_oeztuerk1
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Określenie “integracja” nie powinno być więcej używane, mówi polityk niemieckiej partii Zielonych, kurdyjskiego pochodzenia Mürvet Öztürk. Winę za to ponosi jej zdaniem Thilo Sarrazin.

Öztürk powiedziała w swojej mowie na konferencji niemiecko-tureckiego związku młodzieży (Deutsch-Türkischen Jugendwerks) we Frankfurcie nad Menem, że słowo „integracja” stało się “określeniem politycznej walki” od czasu, kiedy Thilo Sarrazin rozpętał debatę na temat muzułmanów w Niemczech.

muervet_oeztuerk1

Określenia “integracja” jak również “tło imigracyjne”, tak jak użył ich Sarrazin, są “dyskryminujące i rasistowskie”, oznajmiła Öztürk około 160 uczestnikom konferencji. Proponuje ona zastąpić słowo „integracja” takimi określeniami jak różnorodność, współudział społeczny, pluralizm lub demokracja. Jej zdaniem  nie ma “imigrantów”, lecz tylko środowiska, więc żeby rozwiązać problemy polityczne, należy szukać mostów, które oddziaływałyby na te środowiska. Głowną rolę miałyby tu do spełnienia kobiety, społeczności i rynek pracy(pj)

Opr. ES

http://www.welt.de/politik/deutschland/article12210638/Gruene-Oeztuerk-fordert-Abschaffung-der-Integration.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook