„Zielona” posłanka przeciwko integracji

muervet_oeztuerk1
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Określenie “integracja” nie powinno być więcej używane, mówi polityk niemieckiej partii Zielonych, kurdyjskiego pochodzenia Mürvet Öztürk. Winę za to ponosi jej zdaniem Thilo Sarrazin.

Öztürk powiedziała w swojej mowie na konferencji niemiecko-tureckiego związku młodzieży (Deutsch-Türkischen Jugendwerks) we Frankfurcie nad Menem, że słowo „integracja” stało się “określeniem politycznej walki” od czasu, kiedy Thilo Sarrazin rozpętał debatę na temat muzułmanów w Niemczech.

muervet_oeztuerk1

Określenia “integracja” jak również “tło imigracyjne”, tak jak użył ich Sarrazin, są “dyskryminujące i rasistowskie”, oznajmiła Öztürk około 160 uczestnikom konferencji. Proponuje ona zastąpić słowo „integracja” takimi określeniami jak różnorodność, współudział społeczny, pluralizm lub demokracja. Jej zdaniem  nie ma “imigrantów”, lecz tylko środowiska, więc żeby rozwiązać problemy polityczne, należy szukać mostów, które oddziaływałyby na te środowiska. Głowną rolę miałyby tu do spełnienia kobiety, społeczności i rynek pracy(pj)

Opr. ES

http://www.welt.de/politik/deutschland/article12210638/Gruene-Oeztuerk-fordert-Abschaffung-der-Integration.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze