„Rasistowskie” Wysokie Obcasy

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

„Wasza tolerancja zabija kobiety muzułmańskie. (…) Państwu niemieckiemu radzę: surowiej karać oprawców kobiet bez względu na przynależność kulturową; wprowadzić powszechny zakaz chust na głowie w urzędach publicznych; ograniczyć liczbę meczetów i szkół koranicznych.”mówi na łamach „Wysokich Obcasów” Niemka tureckiego pochodzenia Serap Çileli – niedoszła ofiara honorowego zabójstwa, pomagająca opresjonowanym kobietom w środowiskach muzułmańskich.

Kiedy Leszek Dobrucki dokumentalista, prezentował swój film „Przyrzeczona”, w którym nakreślił portret ukrywającej się przed rodziną Turczynki, uwrażliwiając przy tym na problem morderstw honorowych w społeczności tureckich imigrantów w Niemczech, wtedy Anna Czerwińska z Feminoteki, grzmiała, że to… rasizm. Biorącego udział w debacie dr Grzegorza Lindenberga oraz sporą część publiczności, moderatorka oskarżyła o seksizm.

Tutaj na usta ciśnie się pytanie, czy autor reportażu Piotr Maciejewski poruszając temat „niepolukrowany” także usłyszy od Anny Czerwińskiej: „Po co się tym „Wysokie Obcasy” zajmują. W Polsce nie jest lepiej pod tym względem? To co robią „Wysokie Obcasy”, to rasizm.”  Może także dr Agata Nalborczyk wyjaśni Serap Çileli, że myli się i zaistniała sytuacja nie ma nic wspólnego z islamem.

Jan Wójcik

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze