„Produkcja bomb, następny zjazd”

„Produkcja bomb, następny zjazd”
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Miasto Amherst w stanie Nowy Jork.. Lokalni przywódcy muzułmańscy są niezadowoleni z tablicy ustawionej na trawniku obok nowego meczetu. Niektórzy określają ją jako „ rasistowską” i „nienawistną”.

Oficjalne otwarcie ośrodka muzułmańskiego Jaffarya Center w Amherst miało się odbyć w ubiegły weekend, a jego przywódcy mówią, że społeczność przyjęła ich z otwartymi ramionami. Dlatego doznali szoku na widok tablicy z hasłem „Produkcja bomb, następny zjazd”. „Na początku nie mogłem w to uwierzyć”, mówi Dr Khalid Qazi z Muslim Public Affairs Council. „To jest całkowicie niezasadne”.

Tablica stoi na posesji Michaela Heicka, który twierdzi, że umieścił ją tam w akcie desperacji, aby zwrócić uwagę na jego trwającą dwa lata wojnę z meczetem i miastem. Heick wypowiedział się w programie „On Your Side” w telewizji Channel 2. Powiedział, że meczet zrujnował mu dom i że urzędnicy miejscy odmawiają egzekwowania prawa. Heick pokazał w Channel 2 nakręcony przez siebie film oraz zdjęcia, na którym widać jak światła meczetu świecą na jego podwórko i dom. Lampy są zamontowane za wysoko i nie mają wymaganych osłon, które chroniłyby sąsiadów przed ich blaskiem.

Wokół meczetu nie zamontowano również wymaganych przez prawo osłon niwelujących odbicia świateł samochodów. Na końcu, Heick narzeka na hałas spowodowany klimatyzacją meczetu. Ostatecznie twierdzi on, że wydał około 20,000 USD na walkę z miastem metodami zgodnymi z prawem. Dodaje, że co najmniej osiem razy wzywał policję, żeby zgłosić naruszenia prawa.

„On your side” przejrzała plany budowy wspólnie z miejskim inspektorem budowlanym Thomasem Ketchumem. „Nie sądzę żeby projekt tego meczetu zawierał coś nietypowego”, powiedział Ketchum.  Dodał też, że sporne kwestie skłoniły go do wydania warunkowego świadectwa użytkowania, które zezwala na korzystanie z meczetu pod warunkiem, że niezgodności z prawem zostaną usunięte.

„Czy zapewnienia sąsiada, że miasto ignoruje jego skargi, są według pana fałszywe?”, zapytał Ketchuma dziennikarz. „Od samego początku sprawdzaliśmy poprawność realizacji projektu”, odpowiedział inspektor.
Przywódcy muzułmańscy mówią, że bez względu na swoje obawy Heick nie ma prawa obrażać religii, która jest oparta na pokoju, a nie nienawiści. „To będzie miejsce dla pokoju”, mówi Dr Qazi. „To będzie miejsce dialogu”. Przywódcy meczetu skontaktowali się z policją i FBI. Na wielkie otwarcie meczetu, 14 maja, zaprosili również Heicka z rodziną.

Dr Syed Jaffri, członek rady nadzorczej Szyickiej Społeczności Muzułmańskiej, (Shiite Muslim Community of WNY) zapewniał, że centrum będzie najlepszym z możliwych sąsiadów i ma nadzieję, że uda się „przełamać lody” z Heickiem. Przywódcy meczetu przekonywali, że wszystko robią zgodnie ze standardami wytyczonymi przez miasto oraz że zlikwidują wszystkie znaczące problemy.

Heick zapytany przez „On Your Side”, dlaczego użył na znaku tak obraźliwego języka, powiedział: „Przez lata walczyłem z tym w sposób zgodny z prawem. Bez powodzenia”. (jk/p)

Tłum. Brok
ŻRÓDŁO: http://amherst.wgrz.com/news/news/muslim-leaders-call-amherst-sign-racist-and-hateful/55086

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze