„Jestem przeciwko dialogowi z politycznym islamem”

cartoon-islam-the-hungry-wolf
| 45 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Austrii został postawiony zarzut karny wobec Elisabeth Sabaditsch-Wolff za używanie „mowy nienawiści”. Dokładnie za to samo została wcześniej skazana (na dwa lata w zawieszeniu) Susanne Winter, polityk Austriackiej Partii Wolności (FP). Wolff wygłosiła przemowę na temat islamu podczas seminarium zorganizowanego przez FPÖ. Wśród publiczności był przedstawiciel lewicowego wiedeńskiego magazynu NEWS, który opublikował wystąpienie, jednocześnie wnosząc oskarżenie przeciw jego autorce. Przedstawiamy wywiad, przeprowadzony dla Profil-online przez S.M. Steinitza.

cartoon-islam-the-hungry-wolfPani Sabaditsch-Wolff, czy obawia się pani muzułmanów?

Nie, boję się politycznego islamu, który masowo zdobywa wpływy w Europie. Przeciwko niemu właśnie występuję.

Co jest pani celem?

Chcę chronić Europę oraz jej demokratyczne i świeckie wartości

Co w sposobie życia muzułmanów pani przeszkadza?

Islamska doktryna dyskryminuje kobiety i niemuzułmanów. Islamskie prawo, szariat, jest nie do pogodzenia z zasadami demokracji i uniwersalnymi prawami człowieka

Czy widzi pani potrzebę by to robić?

Istnieją silne grupy, które dążą do islamizacji Europy. To jest fakt. Jaki  może być pożytek w zamykaniu oczu i ignorowaniu tego? Nawet przywódca Libii Muammar Kadafi mówi:  Istnieją znaki, że Allah spełni zwycięstwo islamu w Europie bez mieczy, broni i podboju. Nie potrzebujemy terrorystów, nie potrzebujemy wysadzających się samobójców. Ponad 50 milionów muzułmanów w Europie przemieni ją w muzułmański kontynent w przeciągu kilku dekad. Ten przywódca potwierdza to, czemu nasi politycy zaprzeczają. Co jeszcze musi się wydarzyć, żebyśmy to zrozumieli?

Niektórzy widzą rozwój islamu w Europie jako okazję dla powstania całkowicie odmienionego, pluralistycznego społeczeństwa.

Wizja pluralistycznego społeczeństwa nie sprawdza się w praktyce. Proszę mi wskazać jeden przykład, gdzie zakończyło się to sukcesem. Gdziekolwiek muzułmanie dostali możliwość samoorganizacji, tam tworzyli społeczeństwa równoległe. Proszę spojrzeć na Berlin-Kreuzberg czy Lyon. Również na Wielką Brytanię, gdzie częściowo zostało wprowadzone prawo szariatu.

Naprawdę myśli pani, że kultura Austrii jest zagrożona?

Widzę oznaki erozji naszego sposobu życia. Na ulicach wielkich miast są widoczne wielkie zmiany. Pojawiły się dyskusje na temat zakazu nauczania o tureckim oblężeniu Wiednia. Święty Mikołaj nie może odwiedzać dzieci w publicznych przedszkolach.

I pani chce to zmienić.

Tak, bardzo. Ale co w tym złego? W Bhutanie król jest chwalony za to, że zezwala na wjazd do kraju tylko niewielu obcokrajowcom. Ustanawia konkretny sposób ubierania się i obowiązkowe wydarzenia kulturalne. Bhutan to mały kraj, który chce utrzymać swoją tożsamość kulturową w zglobalizowanym świecie. Austria jest również małym krajem stojącym przed podobnym wyzwaniem. Dlaczego jeden kraj jest chwalony, a inny krytykowany ?

Według NEWS, obraża pani islam, dlatego oskarża panią o zniesławienie religii. Jak pani na to odpowie?

Każdy może oskarżyć każdego. Nie jestem winna zniesławienia. I nawet jeśli ktoś uważa moje słowa za ostre, na pewno nie wypowiedziałam ich publicznie od czasu, gdy padły na seminariach przed grupą osób, które się na te seminaria zapisały.

Jest pani oskarżona o następujące wypowiedzi: Muzułmanie gwałcą dzieci pod wpływem swojej religii czy Mahomet lubił kontakty z dziećmi. Po co te ataki?

To jest sprytna strategia. Pan i inni, którzy teraz podnoszą fałszywy alarm, jesteście uwiązani przez słowa, których używacie. W rezultacie jesteście daleko od sedna sprawy. To po prostu fakt, że Mahomet  ożenił się z sześcioletnią dziewczynką, gdy sam miał lat 56. Do dzisiaj mężczyzni w krajach islamskich uznają to za legalne małżeństwo, a dla niepełnoletnich oznacza to gwałt i traumę na całe życie. To jest problem, który trzeba nazwać, a nie pomniejszać.

Boi się pani, że tego typu praktyki staną się czymś normalnym w Europie ?

Istnieją grupy, które mają to na celu. Widać, że w  każdym islamskim systemie prawa człowieka w odniesieniu do młodych kobiet są w poważnym niebezpieczeństwie. Proszę spojrzeć na Arabię Saudyjską czy socjalistyczny niegdyś południowy Jemen. Gdy Chomeini doszedł do władzy obniżył minimalny wiek, w którym dziewczynki mogły wychodzić za mąż, do dziewięciu lat.

Została pani oskarżona o islamofobię…

Fobia to irracjonalny lęk. Moje obawy nie są irracjonalne, ale uzasadnione. Któryś z  polityków naszych czasów musi rozpoznać te fakty. Ludzie tacy jak ja nie są prawicowymi ksenofobami.

Więc kim jesteście?

Jesteśmy ludźmi broniącymi zasad wolności i równości w naszym świeckim społeczeństwie. Krytykuję polityczny islam i jego polityczne oblicze.

Dlaczego krytycy islamu prawie zawsze wypowiadają się kontrowersyjnie?

A jak wypowiada się NEWS w swoim artykule ? Są tam komentarze na temat mojego ciała, wyśmiewanie się z tego, jak się odżywiam. Seksistowskie ataki poniżej pasa przeciw kobietom wygłaszającym niepopularne stwierdzenia to manifestacja systemu zdominowanego przez samców. Jest wielu krytyków islamu. Jednakże tylko wobec kobiet, takich jak Brigitte Bardot czy Oriana Fallaci, stosuje się takie chwyty poniżej pasa.

Z drugiej strony jest pani porównywana z Susanne Winter z FPÖ. Została ona uznana za winną zniesławienia ponieważ oskarżała proroka Mahometa o pedofilię.

Nie chcę być porównywana do Susanne Winter. Nie ma podobieństw między nami. Ona jest aktywnym politykiem, działa na forum publicznym. Ja nie.

Prowadzi pani swoje seminaria na politycznej uczelni FPÖ.

Ale nie jestem aktywna politycznie. Nie jestem również członkiem FPÖ. Oferuję jedynie seminaria na temat islamu i można mnie zapraszać do ich wygłoszenia. Uczelnia FPÖ po prostu to zrobiła. Nie chcę komentować wypowiedzi Susanne Winter. Ale według mnie nie wie ona zbyt wiele o islamie.

Jakie są pani kompetencje do prowadzenia tego typu seminariów?

Jestem magistrem kierunku dyplomacja i strategia. Spędziłam część swojego dzieciństwa w krajach islamskich, pracowałam tam i żyłam. Osobiście doświadczyłam życia w społeczeństwie islamskim i widzę oznaki dążenia do islamizacji Europy.

Jak pani postrzega siebie samą?

Jestem matką i feministką. Chcę, żeby moja córka i siostrzenica dorastały w wolności i godności. Chcę tego samego dla wszystkich obywateli Austrii, włączając w to austriackich muzułmanów.

W swoim seminarium nie rozróżnia pani muzułmanów i islamistów.

Rozróżniam. Robię to, ponieważ wiem jak bardzo muzułmanie na całym świecie cierpią z powodu jarzma islamu. Mówię to na seminariach, ale ludzie z  NEWS nie pofatygowali się, by to zacytować. Dlaczego tak wielu muzułmanów próbuje uciec z krajów islamskich, takich jak Iran czy Afganistan? Ponieważ życie tam jest nie do zniesienia.

Więc chce pani wyzwolić muzułmanów od islamu ?

Muzułmanie muszą się sami wyzwolić z tego sztywnego i nieustępliwego systemu, który na złamanie karku podąża za normami z siódmego wieku. W rezultacie, gdziekolwiek są społeczeństwa islamskie, tam nie ma rozwoju, tylko regres, szczególnie w kwestii praw człowieka i demokracji.

Ale czy referendum w sprawie zakazu budowania minaretów w Szwajcarii nie jest również krokiem wstecz?

Rezultat referendum to najlepszy dowód na to, że politycy powinni w końcu zająć się na poważnie tematem islamizacji Europy.

Co pani myśli o reakcjach świata islamskiego na referendum?

Świat islamski jest liderem w dyskryminacji mniejszości religijnych. Chrześcijanie są prześladowani i dyskryminowani we wszystkich krajach islamskich. Proszę pamiętać, że chrześcijańska kultura to nie ta, która imigrowała i jest obca; jest ona tutejsza. W Turcji istnieje całkowity zakaz budowania kościołów, a Erdogan mówi o dyskryminacji muzułmanów w Szwajcarii! Europejska elita pozwala krajom islamskim wchodzić sobie na głowę, podczas gdy sama kłania im się w pas.

Czy jest pani zwolenniczką zakazu budowania minaretów w Austrii?

Nie odpowiem na to. Zamiast tego, zacytuję tak oburzonego dziś tureckiego premiera, który powiedział: „Meczety to nasze koszary, ich kopuły to hełmy, minarety są bagnetami, a wierni naszym wojskiem.”

Czy jest pani przeciwko dialogowi z islamem?

Jestem przeciwko dialogowi z politycznym islamem. Jednakże jestem zwolenniczką ogólnej dyskusji na temat praw człowieka i osobistych wolności.

Czego negatywnego doświadczyła pani w krajach islamskich?

Ludzie w tych krajach są ciągle ograniczani. To prowadzi do agresji, donoszenia na siebie nawzajem władzy i innych absurdalnych sytuacji. Na przykład koptyjski pracownik ambasady Austrii w Kuwejcie został słownie znieważony na poczcie ponieważ wysyłał kartkę bożonarodzeniową. Był Ramadan, więc nie mógł publicznie jeść i pić. Powiedział zdumiony: Ale ja nie jem!. Odpowiedź: Ależ tak, jesz. Liżesz znaczek pocztowy. To jest codzienność społeczeństw islamskich.

Czy naprawdę można używać jako przykładu pojedynczego incydentu?

Mogę opowiedzieć o setkach podobnych pojedynczych incydentów. Ta historia to nie jednostkowa sprawa, ale schemat społeczny.

Czy będzie pani kontynuować swoje seminaria?

Tak. Odbieram zaproszenia z całej Austrii. Będę kontynuować walkę o moje prawo do wolności słowa. Nie dam się zakneblować
***
Elisabeth Sabaditsh-Wolff jest córką emerytowanego dyplomaty. Spędziła część swojego dzieciństwa w Iranie podczas rewolucji Chomeiniego. Później mieszkała w Iraku i Kuwejcie. W 1990 razem z innymi Austriakami została wzięta jako zakładniczka podczas irackiej inwazji na Kuwejt. Pracowała w ambasadzie austriackiej w Kuwejcie i Libanie. 1995-97 była członkiem gabinetu wicekanclerza Austrii Wolfganga Schussela. Sabaditsch-Wolff reprezentuje Obywatelski Ruch Pax Europa (Bürgerbewegung Pax Europa)  na szczeblu międzynarodowym.
Oprac.ZP na podst. JihadWatch

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook